vianocne-pecenie-hravo-a-jednoducho_cont_SK-img

 

 

Vianočné pečenie hravo a jednoducho

 

Predpokladáme, že už máte ozdobený stromček a nakúpené darčeky. Posledným bodom vianočných príprav je pečenie. Domáce koláčiky sú neodmysliteľnou súčasťou tých najkrajších sviatkov v roku. Nielen, že rozvoňajú celý príbytok, ale výborne si na nich pochutíte aj pri pozeraní vianočných rozprávok.

 

Aby ste však všetko stihli v pohode a bez stresu, budete okrem surovín potrebovať aj niekoľko pomocníkov. Pozrite sa, čo všetko nesmie chýbať vo vašej kuchyni, aby sa vám pečenie vydarilo na jednotku.

Začiatok vianočného pečenia

Ešte pred tým, než sa pustíte do samotného pečenia, potrebujete kvalitnú výbavu v podobe kuchynskej zástery, chňapky a rukavice. Okrem praktického využitia je z nich aj veľmi pekná kuchynská dekorácia. Zároveň ide o jeden z najuniverzálnejších darčekov pod stromček. Pozrite sa na široký výber textilu do kuchyne, ktorý nájdete aj na našom webe.

vianocne-pecenie-hravo-a-jednoducho_cont_SK-teaser2-txt-img
vianocne-pecenie-hravo-a-jednoducho_cont_SK-teaser3-img

Recepty od babičky

Na Vianoce vsádza väčšina ľudí na klasiku. Recepty preberáme od rodičov, starých rodičov a väčšinou sa dedia z pokolenia na pokolenie. Či už máte vlastný receptár alebo pečiete podľa kuchárskej knihy, vhodným pomocníkom môže byť aj držiak na kuchárske knihy. Vďaka nemu sa vám stránka s receptom neušpiní ani nezatvorí.

Podložka na pečenie

Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že najlepšiou podložkou na pečenie je klasická drevená doska. Nie je to tak úplne pravda. Cesto sa na ňu lepí, a tak je potrebné väčšie množstvo múky na podsypávanie. Skúste ju vymeniť za silikónovú podložku. Nielen, že sa vám na ňu nebude lepiť cesto, ale zaberie aj oveľa menej miesta pri skladovaní. Veľkým plusom je aj fakt, že na rozdiel od drevenej dosky je tá silikónová vhodná do umývačky riadu.

vianocne-pecenie-hravo-a-jednoducho_cont_SK-teaser4-img
vianocne-pecenie-hravo-a-jednoducho_cont_SK-teaser5-img

Sada kuchynských pomôcok

Skontrolujte si, či máte všetky kuchynské pomôcky, ktoré by ste pri pečení mohli potrebovať. Pokiaľ vám nejaké chýbajú, alebo tie vaše už dosluhujú, je najvyšší čas zaobstarať si nové. Ideálnym riešením môže byť celá sada kuchynských pomôcok. Je iba na vás, či uprednostníte plastovú alebo drevenú verziu. Každá z nich má svoje výhody aj nevýhody.

Ani o gram menej

Dvesto gramov múky, sto gramov cukru....Aj takto začína snáď každý z receptov na vianočné koláčiky. Neodmysliteľným doplnkom a pomocníkom nielen pri vianočnom pečení je kuchynská váha. Čo tak zaobstarať si retro váhu, ktorú nájdete v ponuke práve u nás? Svojou červenou farbou oživí každú kuchyňu a zaručujeme vám, že váži na miligram presne. Váhu, ale aj iné príslušenstvo do kuchyne nájdete v sekcii kuchynské doplnky.

vianocne-pecenie-hravo-a-jednoducho_cont_SK-teaser6-img

Aby boli koláčiky krásne vyzdobené

Upečené medovníčky dostanú úplne iný šmrnc, ak ich vyzdobíte vyšľahanými bielkami. Okrem vylepšenej chuti či krajšiemu vzhľadu sa pri zdobení medovníčkov môže zabaviť celá rodina. A o to predsa pri Vianociach ide. Aby sa za jedálenským stolom stretla rodina a prežili spolu príjemný čas. Na to budete potrebovať jednorázové cukrárske vrecká, ktoré vám poslúžia nielen na zdobenie medovníčkov. Aj tie nájdete u nás v Möbelix.

vianocne-pecenie-hravo-a-jednoducho_cont_SK-teaser8-img

Pri vianočnom pečení vám prajeme čo najmenej spálených a naopak, čo najviac vydarených koláčikov. Veríme, že vianočné pečenie bude aj vďaka produktom a doplnkom od nás príjemným zážitkom.