velkonocna-vyzdoba-stylovo-a-moderne_cont_SK-img

 

 

Veľkonočná výzdoba štýlovo a moderne

 

 

Po Vianociach je Veľká noc tým najvýznamnejším sviatkom pre mnohých z nás. Podstatu Veľkej noci v žiadnom prípade nespochybňujeme. Tiež ale vieme, že s ňou súvisí i výzdoba našich domácností. Počas týchto sviatkov si azda už od nepamäti naše domy vyzdobíme tak, ako sa patrí.

 

Určite si mnohí z nás ešte spomínajú na to, ako sme ešte ako malé deti pomáhali maminám robiť z vajíčka výdušok, inými slovami vyfukovať vajíčka.

 

Vyzdobené vajíčka sú symbolom nielen Veľkej noci, ale i jari, ktorú tu máme už nejaký ten deň. Viete ale, že veľkonočná výzdoba môže vyzerať štýlovo a moderne? Pohodlne sa usaďte a pozrite sa na inšpirácie z Möbelix.

velkonocna-vyzdoba-stylovo-a-moderne_cont_SK-teaser2-img

Metalické kraslice

Zdobené vajíčka, ktoré môžeme pokojne volať kraslicami, patria k základom veľkonočnej výzdoby. O tom niet pochýb. Skúste ich však namiesto pestrých farieb, či špagátika zahaliť do metalických odtieňov. Či už použijete strieborný kuchynský alobal alebo ich nastriekate zlatou farbou, výsledný „wow“ efekt bude zaručený!

velkonocna-vyzdoba-stylovo-a-moderne_cont_SK-teaser4-img

Vitaj, jar a Veľká noc!

Hoci jar začala už pred niekoľkými dňami, nič to nemení na tom, že ju privítať môžeme kľudne až teraz, a to pekne od vchodových dvier. Na našom webe vám v časti dekorácie a bytové doplnky ponúkame výber rôznych umelých kvetín. Objednajte si z pohodlia domova také, ktoré sa vám najviac páčia. My odporúčame niekoľko kytičiek farebných tulipánov. Z nich si viete doma jednoducho urobiť venček na dvere. Kvietky stačí iba poohýbať a pripevniť na kruh, ktorý takisto nájdete u nás v e-shope. Takýto venček už nepotrebuje žiadne ďalšie doplnky.

velkonocna-vyzdoba-stylovo-a-moderne_cont_SK-teaser6-img1
velkonocna-vyzdoba-stylovo-a-moderne_cont_SK-teaser6-img2
velkonocna-vyzdoba-stylovo-a-moderne_cont_SK-teaser6-img3

Veľkonočná dekorácia na stôl i na zem

Kúpte si veľkú sklenenú nádobu, ideálne bez akéhokoľvek ďalšieho vzoru. Naplňte ju kraslicami až do 2/3. Následne medzi ne umiestnite rôzne kvety. Vieme, že tým živým sa nič nevyrovná, ale pokiaľ si chcete túto dekoráciu užívať čo najdlhšie, kľudne vsaďte i na umelé. Dnes sú svojím spracovaním natoľko okúzľujúce a kvalitné, že ich na pohľad len ťažko rozlíšite od tých živých.

Váza so zlatým dažďom

Mať doma na veľkonočné sviatky zlatý dážď patrí už k akýmsi rutinám a zvyklostiam, ktoré nechceme meniť. Prečo aj? Je úžasné, ak sa nám predsa s Veľkou nocou čo najviac spája jar. Vyberte sa na prechádzku a doneste si zopár konárikov zlatého dažďa. Ten umiestnite do jedinečnej vázy. Nežná pastelová, ktorá vládne tento rok domácnostiam iba podčiarkne toto krásne obdobie. Pokiaľ hľadáte niečo originálne a minimalistické, vsaďte na sklo. Krok vedľa neurobíte ani jednoduchou bielou, ktorá je priam nadčasová. Všetky tieto a aj ďalšie vázy nájdete u nás na webe medzi dekoráciami.

velkonocna-vyzdoba-stylovo-a-moderne_cont_SK-teaser9-img

Luxusné prestieranie

Veľká noc podľa nás už nepotrebuje ďalšie malé doplnky. Zamerajte sa teraz na to, kde sa zíde celá rodina – pri stole. Práve počas sviatkov sa naše stoly budú prehýbať pod množstvom výborných jedál. Veľká noc je ideálny čas na to, aby ste si zadovážili novú jedálenskú súpravu. Pozor, nemalo by ísť o žiadne biele taniere, ale o výnimočný a sviatočný set. Rovnako, ako sú výnimočné i tieto sviatky samotné. Či už pôjde o vzor alebo farbu, výber je na vás. Naším tipom je zlaté prestieranie, alebo aspoň príbory, ktorými sa dá doplniť biela súprava. Vyzerá to exkluzívne, že?

 

Stávkou na istotu budú ale i nové pastelové taniere alebo obrus, ktorý zútulní celý priestor. Videli ste už našu jarnú kolekciu, ktorú sme nazvali Violet Dreams? Ide o kombináciu svetlých mentolových a ružových farieb s odtieňmi tlmenej fialovej. Kolekcia je plná lúčnych kvetinových motívov a pôsobí nielen romanticky, ale aj pozitívne a sviežo zároveň.

velkonocna-vyzdoba-stylovo-a-moderne_cont_SK-teaser10-img

Či už sa rozhodnete pri veľkonočnej výzdobe postupovať na základe našich rád alebo nie, jedno je isté. Möbelix vám praje nádherné prežitie veľkonočných sviatkov!