v-mobelixe-mame-knihy-zadarmo-pre-kazdeho_cont_SK-img-uvodny

 

 

V predajniach Möbelix otvárame čitateľský kútik

 

Marec sa už dlho spája s čítaním kníh. Nie je to tak však na celom svete. Možno vás to prekvapí, ale toto spojenie vzniklo práve v Československu pred 65 rokmi. Dôvod, prečo sa práve marec začal považovať za mesiac kníh, bol naozaj jednoduchý. Vtedajší činitelia tak chceli podporiť záujem o čítanie kníh.

 

Knihy nikdy nevyšli z módy a sú určené naozaj pre každého. Stačí sa pozrieť na kníhkupectvá pred Vianocami, ale aj mimo nich. Sú stále plné ľudí. Nečudo. Veď vďaka knihám si človek dokáže krátiť čas, vzdelávať sa, odreagovať sa, a v bývaní tvoria aj krásnu dekoráciu.

 

V Möbelix sme sa rozhodli, že pre vás od marca spustíme jedinečnú akciu. Do každej predajne postupne pribudne pohodlný a útulný čítací kútik pre vás. Knižnica bude obsahovať niekoľko zaujímavých knižných diel, ktoré si môžete prečítať nielen počas toho, kedy váš partner nakupuje. Budeme veľmi radi, ak do Möbelix zavítate len za účelom oddychu a prečítania si dobrej knihy. Teraz sa ale pozrite na to, ako dokážu knihy zútulniť a prakticky ozvláštniť váš domov. Nemusíte byť pri tom ani vášnivý čitateľ. No stavíme sa, že nejaká tá kniha sa u vás predsa len nájde. A nezáleží na tom, či ide kuchárku, slovník alebo beletriu.

Knihy ako priečka

Problém menších bytov býva častokrát to, že obývačka slúži aj ako spálňa. Niektorým sa síce podarí dostať do tejto izby aj posteľ, ale celé to nakoniec pôsobí neusporiadane a preplnene. Práve k tomu môže poslúžiť deliaca stena, ktorú zaplníte knihami. Získate tak predelený a ničím nerušený priestor, ktorý navyše bude nielen praktický, ale zároveň vyzerá štýlovo.

v-mobelixe-mame-knihy-zadarmo-pre-kazdeho_cont_SK-teaser3-img

Knihy ako dekorácia

Zdá sa vám, že je vaša spálňa, obývacia izba alebo dokonca aj chodba neútulná, a nehodí sa vám tam ani žiadny obraz? Aj v tomto prípade vás dokážu zachrániť knihy. Pekný regál, ktorý obsahuje knihy dokáže upútať už na prvý pohľad. Nemusí ísť pritom ani o veľké množstvo. Vďaka regálu získate priestor na dekorácie, rodinné fotografie, alebo jednoducho drobnosti, ktoré je vám ľúto vyhodiť. Knihy patria aj do kuchyne. Stačí pridať na stenu poličky, na ktoré si uložíte svoje kuchárske knihy alebo vlastnú kuchárku, a vaše kulinárske kráľovstvo bude opäť o niečo jedinečnějšie.

Police vo výrazných farbách môžete umiestniť aj "cik cak" na stenu. Biele steny tak získajú farebný akcent a celá miestnosť hravý nádych.

v-mobelixe-mame-knihy-zadarmo-pre-kazdeho_cont_SK-teaser5-img

Konferenčný stôl s knihami

Určite ste si všimli, že do módy prichádzajú konferenčné stoly s viditeľným úložným priestorom. Len si predstavte, ako pôvabne by vynikli knihy práve tu. A naviac ich budete mať hneď po ruke.

v-mobelixe-mame-knihy-zadarmo-pre-kazdeho_cont_SK-teaser6-img

Knihy do moderného priestoru

Knihy nie sú rozhodne prežitok a už vôbec nepatria do koša. Dajú sa nádherne a efektívne využiť aj v prípade minimalistického alebo moderného priestoru. Ak bývate v dome a máte schodisko, je to ideálne miesto, ktoré môžete využiť ako úložný priestor. Jednou z variánt je stena pod schodiskom, ktorá môže slúžiť aj ako knižnica.

v-mobelixe-mame-knihy-zadarmo-pre-kazdeho_cont_SK-teaser8-img

Praktické tipy na záver

Ak sa rozhodnete pre knižnicu vo svojej domácnosti, myslite na to, že hĺbka políc by mala byť aspoň 30 centimetrov. Rozostup medzi poličkami by mal byť minimálne 40 centimetrov. Tento rozostup má slúžiť nielen na to, aby sa na poličku pohodlne mohli vojsť knihy, ale aj na to, aby knižnica nepôsobila plno. V prípade, že ste nadšenec čítania a knihy u vás rýchlo pribúdajú, je dosť možné, že jednu knižnicu hravo zaplníte. Kúpte si preto aspoň dve rovnaké knižnice, aby nábytok spolu ladil. Praktický, ale aj dizajnový prvok vytvoríte tým, že bude knižnica dostatočne osvietená. Jednoduchosť a dizajn idú ruka v ruke. Rovnako, ako knihy a domov.

v-mobelixe-mame-knihy-zadarmo-pre-kazdeho_cont_SK-teaser10-img