Trendy kuchyňa - Möbelix

 Trendy kuchyňa, ktorá vás neomrzí: Vieme ako ju zariadiť


Kuchyňa je srdcom každého domu už od nepamäti. Okrem toho, že slúži najmä na prípravu jedál, je to miesto, kde sa stretáva rodina, píšu sa domáce úlohy či usádza návšteva. Kuchyňa sa stala miestnosťou, ktorá rokmi prešla azda najväčším vývojom a zmenou v jej vzhľade.


Slováci zvyknú kuchyňu meniť väčšinou dvakrát za život. Aj preto venujte jej plánovaniu a voľbe náležitú pozornosť. Inovatívnosť, individualita a funkčnosť: to sú vlastnosti, ktoré by mali spĺňať moderné kuchyne. Aké sú ale najnovšie trendy v zariaďovaní?


Zbohom, biela!


„Slováci sú konzervatívni zákazníci. Biela je pre nich stále najtrendovejšou a najzaujímavejšou voľbou,“ vysvetľuje Jerguš Holeczy, marketingový manažér Möbelixu. Napriek tomu je táto farba kuchynskej linky podľa dizajnérov už absolútne out, nehovoriac o ťažšom udržiavaní jej čistoty.


Zabudnite ale na krikľavé farby a myslite na to, že menej je viac. Ak chcete vsadiť na trendy, zvoľte si čiernu matnú farbu, poprípade vsaďte radšej na zemité odtiene. Trendy hovoria jasnou rečou. In je poľovnícka zelená, šedá aj antracitová farba.  Ak sa i napriek tomu nechcete vzdať bielej farby, zvoľte si túto farbu v kombinácii s drevom. V prípade, že chcete experimentovať, skúste medenú farbu v podobe príslušenstva ako je batéria, drez či digestor.


 

Čierna matná kuchyňa - Möbelix

 


Návrat k prírodným materiálom


Návrat k prírodným a klasickým materiálom je viac ako viditeľný. Matný povrch nahradil vysoký lesk. Drevo, kameň, betón a tehla sú materiály, čo dokáže pôsobiť trendy a neopozerajú sa ani po rokoch. Ak sa rozhodnete pre kuchynskú zástenu, mozete zvolit prave tento materiál. Pri voľbe materiálu nielen kuchynských dvierok myslite najmä na kvalitu. Dodávatelia našich kuchynských liniek Nobilia, Express či Pino sú nemeckého pôvodu a patria medzi špičku, ktorá pracuje s certifikovanými materiálmi.


Tvar kuchynskej linky


Rohová kuchyňa, známa aj ako kuchyňa do tvaru L, patrí k najčastejšie žiadúcim. Napriek tomu sa pri tvare kuchynskej linky riaďte veľkosťou miestnosti. Pokiaľ vám to priestor dovoľuje, zvážte kuchynský ostrovček. Ten môže slúžiť ako centrum celej kuchyne, bar ale zároveň aj pracovná doska, na ktorej budete mať indukčnú varnú dosku. Jej obľúbenosť medzi slovenskými spotrebiteľmi veľmi rýchlo narastá.


 

Kuchyňa s ostrovčekom - Möbelix

 

 

 

Digestor ako hlavný doplnok

 

Boli časy, kedy digestor pôsobil skôr nevkusne ako skrášľoval priestor. Dnes majú digestory nielen zabudované osvetlenie, ale aj lukratívny dizajn, ktorý častokrát plní funkciu doplnku. Absolútnym hitom je digestor zabudovaný do indukčnej platne, ktorý efektívnejšie nasáva pachy a následne sa cez filter jednoducho vyčistí. Ak sa predsa len rozhodnete pre klasický dizajn, nezabúdajte na to, že digestor by mal byť umiestnený aspoň meter nad priestorom určeným na varenie.

 

Digestor - Möbelix

 

Biela kuchyňa - Möbelix

 


Spotrebiče v jednej línii


Pri 99% kuchýň sú spotrebiče zabudované, avšak podľa trendov by mali byť aj v jednej línii. Rúra, ktorá býva umiestnená častokrát nízko a neprakticky, by po novom mala byť v strednej výške majiteľa kuchyne. Vedľa rúry viete umiestniť kávovar a následne mikrovlnku a to všetko tak, aby to vyzeralo ako jeden a ten istý produkt. Pozrite sa na našu ponuku moderných kuchynských spotrebičov od značkových výrobcov.Štýl kuchyne


Absolútnym trendom sú čisté línie, žiadne úchytky, vysúvacie skrinky či elektrické otváranie vrchných skriniek či neodmysliteľný inteligentný systém úložného priestoru.

Celá kuchyňa by mala pôsobiť „skryto“, aby vytvárala kompaktné steny a povrchy. Niektorí dizajnéri sa prikláňajú aj k otvorenosti kuchynskej linky, čo znamená, že v hornej časti prevládajú iba police s uloženým riadom.


 

3D kuchynský plánovač Möbelix

 

Aby to celé ladilo

 

Dokonalé prepojenie miestností vyriešite priamo u nás v Möbelixe. Vďaka širokému šírokému výberu skriniek vám vieme na mieru zrealizovať kompletnú zostavu od kuchyne až po obývaciu stenu. Vizualizáciu kuchýň môžete realizovať priamo v online 3D plánovači kuchýň Möbelix, ktorý berie do úvahy rozmer, priestor aj preferencie. Ak si na to netrúfate, pomoc nájdete v našich pobočkách. Kompetentné poradenstvo od kvalifikovaných pracovníkov aj s vizualizáciou máte zadarmo a montáž vykonajú skúsení pracovníci.