Top svietidlá pre vás domov

 Podľahnite trendom: Toto sú TOP svietidlá pre váš domov


Uvažujete nad zmenou zariadenia svojho príbytku, alebo chystáte kompletnú rekonštrukciu? Nech je tak či onak, veľkú rolu v tom zohráva správny výber svietidla. Práve ten môže zmeniť celkový charakter vašej domácnosti.


To, či zvoliť teplé alebo studené odtiene žiarovky, či koľko svietidiel do akej miestnosti sme vám už predstavili. Je na rade zamerať sa na to príjemnejšie – dizajn. Voľba svietidiel závisí od štýlu, v ktorom je zariadený váš domov. Aj keď sa pripúšťa kombinácia štýlov, pri svietidlách to nemusí znamenať trefu do čierneho. Jednou z najzávažnejších otázok potom je, či má byť svietidlo dominantou danej miestnosti, alebo chcete z neho iba nenápadný a funkčný doplnok.


Azda najvýraznejším trendom pre rok 2019 bolo osvetlenie s využitím LED technológie. Vsádzalo sa na prepracovaný dizajn, kvalitu materiálov a najmä minimalizmus so škandinávskym nádychom. Napriek tomu stále platí, že sto ľudí, sto chutí. V článku nižšie vám predstavíme malý návod na to, aký luster zvoliť pri najčastejších 5 trendy štýloch bývania.


 

Lustre podľa trendy štýlov bývania

 


Škandinávsky štýl


Je čoraz obľúbenejším aj v slovenských domácnostiach. Čistota, jednoduchosť, prírodné materiály a bledé odtiene sú najvýraznejšie prvky, ktoré ho charakterizujú. Takýto priestor má byť útulný, no stále má pôsobiť vzdušne. Do škandinávskeho štýlu s ohľadom na trendy zapasuje čierny káblový luster s odhalenými žiarovkami, ktorý na prvý pohľad môže pripomínať továrenské lampy.


Romantický štýl


Nosným prvkom moderného romantického štýlu je biela farba, drevený masívny nábytok, či pastelové doplnky. Nešetrí sa čipkou ani kožušinami. Prím ale hrá robustný sklenený luster, poprípade svietidlá s bielym tienidlom v kombinácii s kovom. Práve výrazný luster by mal byť dominantou a mal by byť umiestnený v strede miestnosti.


 

Svietidlá pre minimalistický interiér

Moderný minimalistický interiér 

 

Predstavuje nábytok v lesklom prevedení, zemité farby s dôrazomna bielu a čiernu farbu. Do takéhoto prostredia sa hodia najmä industriálne svietidlá, bez vzorov, alebo tie s dôrazom na chrómové prevedie. Zaujímavou variantou môže byť aj farebný sklenený luster zaujímavých tvarov. Z našej ponuky vám vyberáme na ukážku napríklad Stropné Svietidlo Jessy 3-bodové.

 

 

Vintage, provensálsky štýl


Provensálsky štýl zahŕňa moderný nábytok s ošúchanými prvkami, akoby sa na nich podpísal zub času. Medzi nosné materiály patrí drevo, jemné pastelové farby, levanduľový či iný kvetinový vzor a tapety. Nájsť správne svietidlo do takéhoto príbytku sa nemusí zdať ako jednoduchá cesta. Napriek tomu by luster mal byť matnej farby, alebo naopak, výraznej chrómovej. Nebojte sa striebornej, čiernej ani medenej. Rovnako ale zaujme aj luster z prírodných materiálov, ako je tomu v prípade závesnej Lampe Jade, ktorú nájdete v našej ponuke.


 

 

Luster v štýle glamour

Svietidlá v štýle Glamour

 

Okázalosť, elegancia a sexi. To je to, čo charakterizuje tento štýl bývania. Vzhľadom k tomu, že kombinuje lesklé materiály, satén a zamat, starožitnosti či výrazné zrkadlo treba vyberať luster s citom. Glamour štýl si napriek tomu pýta veľký, kryštálový a honosný luster, ktorý sa stáva stredobodom pozornosti.

 

Nenašli ste si v tomto článku váš štýl bývania? Nelámte si hlavu. Zo širokej ponuky lustrov, ktoré nájdete nielen u nás na webe si vyberie každý. V prípade, že sa nebudete vedieť rozhodnúť, si nechajte poradiť našim odborným personálom.