slovaci-verzus-cesi-co-preferuju-muzi-v-byvani_cont_SK-img-uvodny

 

 

Slováci verzus Česi: Čo preferujú muži v bývaní?

 

 

Pamätáte si tému mužský svet, ktorú sme vám priniesli minulý týždeň? V tejto téme sme poukázali na veci, ktoré za žiadnych okolností nesmú chýbať v mužskom byte. Patria sem „hračky pre veľkých chlapcov,“ ako je biliard či stolný futbal, ktorý nájdete aj v ponuke Möbelixu. Bar, kvalitná sedacia súprava či luxusný doplnok v podobe kravskej kože a z bytu sa raz-dva stane miesto, o akom sníva každý muž.

 

Teraz sme sa rozhodli porovnať preferencie v bývaní u mužov zo Slovenska a z Českej republiky. Vytvorili sme anketu, v ktorej zvlášť hlasovali Slováci a zvlášť Česi. Čo myslíte, budú v tejto oblasti veľké rozdiely medzi preferenciami národov? Pozrite sa, ako to dopadlo!

Veľký rozdiel v predstave ideálneho večera

Nevieme ako vy, ale podľa nás si muži ideálny večer predstavujú s kamarátmi v krčme pri pive. K tomu biliard, poriadna hudba a nemiestne vtipy. Musíme ale priznať, že v tomto sa absolútne mýlime. Aj keď sú výsledky veľmi tesné, Slováci si svoj ideálny večer predstavujú v pohodlí domova s papučami na nohách. Naopak, Česi sú tu tí, ktorí si radi vyhodia z kopýtka. Až 67% chce večer stráviť vonku.

slovaci-verzus-cesi-co-preferuju-muzi-v-byvani_cont_SK-teaser3-img

Česi sa hrajú radšej ako Slováci

Myslíte si, že muži sú ako veľké deti a radi sa hrajú? Omyl. Oveľa radšej si prečítajú dobrú knihu. Až 57% Slovákov preferuje vo svojom mužskom byte skôr knižnicu ako stolný futbal. Česi sú na tom podobne, aj keď v ich prípade boli výsledky oveľa tesnejšie. 52% opýtaných by si do svojho mužského bytu dalo radšej knižnicu, stolný futbal by chcelo 48% Čechov.

slovaci-verzus-cesi-co-preferuju-muzi-v-byvani_cont_SK-teaser5-img

Vymaľujte to na tmavo!

Pastelové farby u mužov nečakajte. Nie, toto nie je stereotyp, ale fakt. Až 76% mužov zo Slovenska preferuje v bývaní tmavé farby. Svetlé by uprednostnilo iba 24% opýtaných. Podobný vkus majú aj bratia Česi, aj keď sa málinko líši. Tam by sa k svetlým odtieňom priklonilo 33% mužov, zvyšok by volil tmavé odtiene.

slovaci-verzus-cesi-co-preferuju-muzi-v-byvani_cont_SK-teaser7-img

Kuchyňa nie je kráľovstvom iba žien

Zástera, hrnce a varešky nie sú cudzie ani silnejšiemu pohlaviu zo Slovenska. Vo svojom vlastnom byte, ktorý bude iba ich, si potrpia na dostatočne veľkú kuchyňu, v ktorej by mohli predvádzať svoje kulinárske umenie. Tento výsledok ale neplatí pre všetkých. 41% mužov sa uspokojí aj s malou kuchyňou. Vepřo, knedlo, zelo chce v priestrannej kuchyni pripravovať 61% opýtaných Čechov. Zdá sa, že kuchyňa už nie je kráľovstvom iba žien.

slovaci-verzus-cesi-co-preferuju-muzi-v-byvani_cont_SK-teaser9-img

Radšej plné brucho ako pohodlie

Je to jasné! Muži z oboch krajín radšej vymenia aj tú najpohodlnejšiu sedaciu súpravu za chladničku. Ideálne, ak bude plná rôznych dobrôt. Ak budete rozmýšľať nad nejakým darčekom pre muža, stavte skrátka na jedlo. Tým sa iba potvrdzuje staré známe, že láska ide cez žalúdok. Vyvracia sa tým ale aj mýtus, že muži neradi varia a čas trávia radšej na gauči ako v kuchyni.

 

Ako ste na tom vy? Stotožnili ste sa s výsledkami nášho prieskumu?