skvele-tipy-ako-usetrit-na-vianocnej-vyzdobe_cont_SK-img1

 

 

Skvelé tipy ako ušetriť na vianočnej výzdobe

Všade navôkol kam sa pozrieme sú svetielka, vianočné postavičky, adventné vence, stromčeky a mnoho ďalších dekorácií. To je neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Veď najkrajšie sviatky roku vyžadujú aj najkrajšiu výzdobu. Na druhej strane ale treba priznať, že takéto skrášľovanie našich domovov nám dokáže ukrojiť poriadne veľký kus z rodinnej kasy.

 

V dnešnom článku vám ukážeme, že mať rozprávkové Vianoce s nádhernou výzdobou sa dá aj s menším rozpočtom. Ako modelovú situáciu sme si určili mladý pár, ktorý bude oslavovať Vianoce v ich prvom vlastnom byte.

skvele-tipy-ako-usetrit-na-vianocnej-vyzdobe_cont_SK-teaser2-img

Peňažný limit

Vopred si stanovte maximálnu sumu, ktorú môžete na vianočnú výzdobu minúť. Túto sumu sa snažte neprekročiť. Aj vďaka tomu miniete len toľko, koľko naozaj môžete a nebudete mať výčitky svedomia.

Inventúra

Ešte pred samotným nákupom si doma spravte menšiu inventúru a pozrite sa, čo vlastne doma máte a čo z toho viete použiť aj tento rok. Ozdoby od rodičov, stromček od svokrovcov a hľa, zrazu máte ušetrené! Pokiaľ ale ničím takýmto nedisponujete, pozrite sa na naše ďalšie tipy a triky.

Živý vs. umelý

Existujú dve skupiny ľudí. Jedna preferuje živý, druhá umelý stromček. Aký je lepší? Nuž, z dlhodobého finančného hľadiska je lepšou voľbou rozhodne ten umelý. Umelé vianočné stromčeky nájdete aj u nás v Möbelixe a to za fantastické ceny!

skvele-tipy-ako-usetrit-na-vianocnej-vyzdobe_cont_SK-obrazok1

Nové ozdoby?

Obmieňať farebné kombinácie každý rok si môže dovoliť iba málokto. Stavte preto na jednu univerzálnejšiu farbu, respektíve takú, aká sa vám najviac páči. Ak sa aj napriek tomu chcete riadiť aktuálnymi trendami, pozrite si náš článok, v ktorom vám predstavíme vianočný stromček v troch farebných inšpiráciách pre tohtoročnú sezónu.

Handmade vianočná výzdoba

Ak vo vás drieme kreatívna duša a máte nielen chuť, ale aj čas nazvyš, vyrobte si vianočnú výzdobu svojpomocne. Napríklad, pokiaľ túžite po nových vianočných guliach a tie staré sa vám už nepáčia, jednoducho ich ozdobte pomocou špagátu. Na takúto výzdobu budete potrebovať staré vianočné gule, špagát a lepiacu pištoľ. Začnite guľu obmotávať špagátom zvrchu a pomaly postupujte smerom nadol. Nezabudnite urobiť aj očko na zavesenie. Takéto vianočné gule vám vydržia veľmi dlho a ich neutrálna farba vás snáď nikdy neomrzí. Rovnako na stromček môžete zavesiť medovníčky, sušené ovocie či šúpolie. Fantázii sa medze nekladú. Do prípravy vianočných ozdôb môžete zapojiť aj partnera, mamu alebo deti a užiť si tak ten pravý vianočný čas v kruhu najbližších.

skvele-tipy-ako-usetrit-na-vianocnej-vyzdobe_cont_SK-teaser8-img

 

Lampášiky

Svetielka k Vianociam skrátka patria a sú ich neodmysliteľnou súčasťou. Keďže sa ale držíme zásady, že tento rok chceme do vianočnej výzdoby investovať čo najmenej, môžete si lampášiky vyrobiť svojpomocne. Stačia vám na to zaváraninové poháre, kancelársky papier a fixky na sklo. Postup je veľmi jednoduchý: na papier si nakreslite požadovaný vzor, vložte ho do vnútra pohára a z vonkajšej strany vzor obtiahnite a následne vyfarbite fixkami. Papier vyberte, vložte doň sviečku a originálny lampáš je na svete!

skvele-tipy-ako-usetrit-na-vianocnej-vyzdobe_cont_SK-teaser9-img

Ušetrite s adventným kalendárom Möbelix

Do  24. decembra nájdete na našom webe adventný kalendár v podobe vianočného stromčeka s 24 vianočnými guľami. Každý deň si v našom adventnom kalendári môžete nájsť lukratívnu zľavu na produkt, alebo skupinu produktov. Zľava bude platiť na produkty vždy iba v daný deň. Táto akcia platí nielen pre kamenné predajne, ale aj pre náš e-shop.

 

Tešiť sa môžete na množstvo zaujímavých produktov, ktorými potešíte nielen seba, ale aj svojich blízkych. Takisto  tam môžete nájsť napríklad aj zľavu na vianočný sortiment, medzi ktorý patria najväčšie trendy tohtoročnej výzdoby ako je Hygge, Joyful, či Merry Berry Christmas.

skvele-tipy-ako-usetrit-na-vianocnej-vyzdobe_cont_SK-obrazok2-img

 

Nechajte si peniaze na január

Nie je žiadnym tajomstvom, že po vianočných sviatkoch zlacnie aj vianočný sortiment. Je to najmä preto, aby sa vyprázdnili priestory pre ďalšie trendové veci. Ak škrtíte rozpočet, skúste zájsť na vianočnú výzdobu práve v januári.

 

Veríme, že tohtoročné Vianoce budú krásne, noblesné a aj vďaka našim tipom s nimi hravo ušetríte.