Pastelové odtiene vládnu aj v spálni a kúpeľni

 

 

Pastelové odtiene vládnu aj v spálni a kúpeľni

 

 

Počuli ste už o teórii farieb? V zjednodušenom podaní ide o to, ako na nás vplývajú jednotlivé farby a aké emócie v nás dokážu vyvolať. Z hľadiska interiéru ide o porozumenie farbám a ich vhodnom aplikovaní. Predstavte si koleso s 12 základnými farbami. Postupne sa tento kruh môže zväčšovať o rôzne odtiene tmavšej alebo bledšej základnej farby.  Pomocou správnej kombinácie farieb sa dokáže priestor razom zmeniť na interiér ako vystrihnutý z katalógu.

 

Najväčšou zmenou, ktorou bývanie prechádza je jednoznačne farebná škála. Trend na rok 2020 hovorí jasnou rečou – inšpirujte sa bábätkami! Znamená to, že v našom bývaní by mali dominovať jemné pastelové odtiene. Od baby blue, jemnej ružovej až po jemnú žltú či zelenkavú.  V minulom článku sme vám priblížili vhodné zakomponovanie farieb do kuchyne s obývačkou a dnes sa pozrieme na zvyšok miestností.

Pastelová spálňa aj pre mužov

Spálňa je miestom, na ktoré pri zariaďovaní domácnosti často zabúdame. Pastelové farby sú úžasným spôsobom, ako premeniť nudnú spálňu na dizajnové veľdielo. Práve spálňa je priestorom, kam sa najviac hodia pastelové odtiene. Svojou jemnosťou navodzujú relaxačný dojem a to potrebuje po celom dni každý z nás. Opakujeme, že pastelové farby nie sú iba pre ženy. Skombinovanie námorníckej modrej s pastelovou modrou vytvorí chladný a trendy vzhľad aj v spálni muža.

 

Pastelové farby sa naozaj hodia do každého štýlu v bývaní. Pokiaľ preferujete moderný a minimalistický, zvoľte pastelovo modrú alebo šedú farbu steny. K tomu čierna alebo biela posteľ v koži a v rovnakej farbe veľké rámy na fotografie na stenách. Záverečnú bodku dodá posteľná bielizeň v tmavej farbe a tón v tóne ozdobné dekoračné pastelové vankúše.

Spálňa v pastelových farbách

Pokiaľ skôr inklinujete k vintage alebo škandinávskemu štýlu, ideálnou farbou na steny pre vás bude pastelovo žltá, ktorá priestor zútulní. Dôraz sa tu kladie skôr na podlahu a nábytok, ktorý by mal byť biely. Efektne vyzerá aj nábytok z dreva so starým vzhľadom. V každom prípade nezabudnite na zelenú rastlinku, jednoduchú pastelovú posteľnú bielizeň a závesy. Čerešničkou na torte bude stropné svietidlo s pastelovým tienidlom.

Bytové doplnky v škandinávskom štýle

Kúpeľňa v pastelových odtieňoch

Pamätáte si na krikľavú oranžovú, či zelenú kúpeľňu našich rodičov a starých rodičov? Farby v kúpeľni sa rokmi úplne vytratili a nahradili ich kachličky v zemitých oddieňoch. Zrazu máme pocit, že tie kúpeľne vyzerajú ako cez kopirák. Pokiaľ máte chuť zaexperimentovať, odporúčame vám podľahnúť trendu pastelu. Možno to bude znieť neuveriteľne, ale do kúpeľne sa najviac hodí pastelová, oranžová alebo ružová. Aj v tomto prípade sa absolútne netreba báť toho, že by priestor pôsobil cukríkovo. Celkový dojem vyváži tmavý kúpeľňový nábytok. Predstavte si pastelovo ružové steny a antracitovo modré skrinky. K tomu zlaté doplnky a kúpeľňa ako z prestížneho hotela!

Kúpeľňa v pastelových odtieňoch

Ak je to ale na vás stále príliš sladké, siahnite po mätovej. Výborne sa hodí k drevenej podlahe a bielym skrinkám. Kontrastom môžu byť čierne doplnky v kúpeľni ako sú uteráky, stojan na kefky a mydlo alebo koberček pred umývadlo. Zelená navyše patrí k farbám, ktoré upokojujú. Len si predstavte ten relax po celom dni v takejto parádnej kúpeľni. Lepšie ako wellness!

Kúpeľňa v pastelových odtieňoch

Pastelová predsieň, ktorá upúta

Pastelové farby nie sú iba jemnými odtieňmi dúhy.  Do pastelového spektra patrí aj béžová alebo jemne sivá. Práve na jeden z týchto dvoch odtieňov stavte v prípade predsiene. Doplňte ich farebnými pastelovými doplnkami v podobe  držiaka na dáždniky, malého  koberčeka  alebo  sviečok  na poličke. Ak ste odvážnejší, zvoľte pastelovú skriňu či komodu. Predsieň je úvodom do celého domova, nezabúdajte na to. Uvidíte, vďaka naším radám bude vaša predsieň pôsobiť vzdušne a hravo!

Pastelová predsieň