novy-rok-nove-moznosti-upracte-si-nielen-v-domacnosti_cont_SK-img1

 

 

Nový rok, nové možnosti: Upracte si nielen v domácnosti

 

Nový rok sa pre mnohých z nás spája so šancou niečo zmeniť. Aj preto si ľudia dávajú rôzne predsavzatia. Medzi najčastejšie predsavzatia patria zdravší životný štýl, naučiť sa nový jazyk, cestovať po svete, obmedziť používanie telefónu a tak ďalej.

 

Jedným z najdôležitejších predsavzatí, ktoré by sme si mali dať je, aby sme si upratali vo svojich životoch. To môžeme dosiahnuť aj tým, že si poriadne upraceme v domácnosti. Čo tým myslíme? To sa dozviete v článku nižšie. Garantujeme vám, že sa po takomto upratovaní budete cítiť oveľa lepšie.

Preč s lapačmi prachu

Máte doma na poličkách množstvo sošiek, obrazov či iných nepotrebností? Preč s nimi! Ak si na to zatiaľ netrúfate, nemusíte ich hneď vyhodiť. Stačí, keď ich na čas odložíte do krabice a neskôr ich môžete niekomu podarovať alebo sa ich zbaviť úplne. Vyhraďte si na to miesto v pivnici či v garáži. Aj na to vám poslúžia napríklad papierové boxy s vrchnákmi, ktoré navyše zoženiete za pár eur.

 

novy-rok-nove-moznosti-upracte-si-nielen-v-domacnosti_cont_SK-teaser2-img
novy-rok-nove-moznosti-upracte-si-nielen-v-domacnosti_cont_SK-teaser3-img

Predsavzatie, ktoré vám zmení život

Či už ste sa nedávno rozišli so svojou láskou alebo ste stratili psíka či blízku osobu, mať vystavené predmety, ktoré vám ich pripomínajú, nie je najlepšie riešenie. Rovnako ako „lapače prachu“, aj tieto spomienkové predmety je najlepšie dať preč z dohľadu. Rozumieme ale, že k nim ešte stále máte citovú väzbu. Dajte ich do úložných boxov. Vďaka tomu budú v bezpečí pred poškodením a vždy, keď vám bude clivo, sa viete k týmto veciam vrátiť. Možno sa to nezdá, ale toto predsavzatie vám pomôže zmeniť váš život.

 

Posteľná bielizeň po babičke, uteráky od mamičky

Najmä v období, kedy sa človek osamostatňuje od rodičov, je vďačný za každú pomoc. Dostane tak posteľnú bielizeň či súpravu uterákov, ktoré mu posunú rodičia alebo starí rodičia. Často je pre nás aj posteľná bielizeň nevhodným vianočným darčekom. Ak dostaneme textílie, ktoré sa nám nepáčia, jednoducho ich zaradíme medzi ostatné, ale nepoužívame ich. Koľko takýchto kúskov máte doma vy? Najvyšší čas sa toho zbaviť. Kúpte si radšej iba zopár kvalitných obliečokuterákov ktoré naozaj využijete a nebudú vám iba zaberať miesto.

novy-rok-nove-moznosti-upracte-si-nielen-v-domacnosti_cont_SK-teaser5-img

 

Dajte si predsavzatie, že budete menej konzumný

Chcete schudnúť, zmeniť štýl alebo sa už len nedokážete pozerať na preplnené skrine a poličky, ktoré sa prehýbajú od množstva oblečenia? Práve teraz je ideálne obdobie na to, aby ste si pretriedili aj oblečenie. V tomto prípade ale rozhodne neplatí, že sa k vyradenému vrátite neskôr. Buďte nekompromisnými a zbavte sa toho, čo už nenosíte. Pamätajte, menej je viac! Majte v šatníku radšej menej, ale kvalitných vecí. Takto vytriedené oblečenie môžete posunúť známym alebo dať na charitu. Pokiaľ sa snažíte čo najviac šetriť prírodu, namiesto plastových vriec môžete použiť vákuové sáčky. Zmestíte do nich oveľa viac šiat.

novy-rok-nove-moznosti-upracte-si-nielen-v-domacnosti_cont_SK-teaser6-img1

Staré za nové

Zdá sa vám, že vaša sedacia súprava či posteľ má tie najlepšie časy už za sebou? Ani obývacia stena nepatrí k niečomu, čím by ste sa radi pochválili? Najvyšší čas na výmenu. Mať doma moderný a kvalitný nábytok nemusí stáť majland. Práve naopak. U nás v Möbelixe si viete vybrať zo širokej ponuky krásneho a moderného nábytku, pričom veľké množstvo je aj v prebiehajúcej zľave. Prezrite si náš web a presvedčte sa o tom sami.

novy-rok-nove-moznosti-upracte-si-nielen-v-domacnosti_cont_SK-teaser8-img