sk-blog-nastenny-regal-z-taburetov-DIY-img

 Nastenný regál z taburetov DIY


Nedávno som vám ukázala, ako je náš drevený taburet všestranný. Ako som už vtedy sľúbila, nebol to jediný skvelý nápad, ako ho využiť, pretože dnes vám predstavím skvelý vešiak a policu v jednom! V závislosti od priestoru si ho môžete prispôsobiť ako potrebujete a ako sa vám páči.


Čo všetko budeme potrebovať na výrobu:


✓3 – 4 taburety Ludwig

✓vŕtačku

✓priamočiaru, alebo ešte lepšie, kotúčovú pílu

✓skrutky

✓brúsny papier

✓farbu v spreji

✓prípadne závesné háčiky


 

sk-blog-nastenny-regal-z-taburetov-DIY-img1

 


Postup výroby:


Pred začatím úkonov vŕtania a rezania je lepšie si urobiť hrubý náčrt ako chceme aby regál vyzeral, príp. podľa toho, koľko miesta máme na stene.  Ja som pracovala s tromi drevenými taburetmi, ktoré som si najprv „nanečisto“ rozložila do približnej požadovanej podoby. Potom som použila priamočiaru pílu (lepšia by bola ale kotúčová) a všetky sedadlá som rozrezala na polovice. Tiež som dve nohy stoličky skrátila asi o 10 cm.


 

sk-blog-nastenny-regal-z-taburetov-DIY-img2

 


Aby sa zabránilo vyčnievaniu drevených triesok, odpílené hrany opracujeme brúsnym papierom. Pokiaľ chcete dodať regálu trochu farby (ako ja), jednotlivé polovice sedadiel natriete alebo nastriekate farbou. Až je všetko dobre vyschnuté, pokračujeme v práci.


 

sk-blog-nastenny-regal-z-taburetov-DIY-img3

 


Nohy stoličky tvoria konštrukciu a „vetvy“ nového regála, takže ich treba dobre medzi sebou pospájať. Pred skrutkovaním dvoch kusov dreva k sebe je rozumnejšie si vopred predvŕtať otvory. Až má konštrukcia regálu požadovaný tvar, pripevníme polovice sedadiel, ktoré nám budú tvoriť poličky.


 

sk-blog-nastenny-regal-z-taburetov-DIY-img5

 

sk-blog-nastenny-regal-z-taburetov-DIY-img6 Mia Mia Mia