sk-blog-melonovy-gril-DIY-img

 


Melónový gril DIY


Sezóna grilovania a záhradných párty je v plnom prúde, preto som si pre vás pripravila túto ovocnú bombu. Ku grilovaniu patrí taktiež zdravá zelenina a ovocie. Aj túto časť gril menu si môžeme spestriť zaujímavým spôsobom.


Čo všetko budeme potrebovať pre výrobu melónového grilu:


✓ 1 červený melón

✓ 4 mrkvy

✓ červené hrozno alebo iné tmavé ovocie (čučoriedky, černice,...)

✓ čerstvé ovocie (ananás, mango, pomaranče, banány,...)

✓ malú lyžičku na zmrzlinu alebo menšiu naberačku

✓ drevené špajdle alebo špízy

✓ nôž a dosku na krájanie


 

sk-blog-melonovy-gril-DIY-img1

 

Výroba melónového grilu:

 

Najprv si vodný melón rozkrojíme na dve polovice. Spodná polovica bude tvoriť základ grilu. Môže byť o niečo väčšia ako horná polovica, ktorá bude neskôr použitá ako kryt. Ako nohy grilu poslúžia 4 mierne hrubšie mrkvy, ktoré sa vložia do spodnej „grilovacej časti“ melóna. Najjednoduchší spôsob pre upevnenie nožičiek je vyrezať 4 obdĺžnikové otvory do spodnej časti melóna. Konce mrkvy orežeme a prispôsobíme otvorom tak, aby do nich zapadli.

 

 

sk-blog-melonovy-gril-DIY-img2

 


Keď už má melón na nožičkách dobrú stabilitu, odstránime jeho vnútro. Najlepšie je použiť malú naberačku na zmrzlinu, menšiu naberačku alebo lyžicu, s pomocou ktorej vydlabeme z dužiny tvarované kopčeky, ktoré neskôr napichneme na špízy.


 

sk-blog-melonovy-gril-DIY-img3

 


Vydlabanú spodnú polovicu grilu naplníme tmavým ovocím, docielime tým vzhľad uhlia. Pomocou drevených špajdí potom vytvoríme mriežku grilu.


 

sk-blog-melonovy-gril-DIY-img4

 


Zvyšné ovocie pokrájame na malé kúsky a postupne striedavo napichneme na špízy. 2-3 takéto hotové špízy položíme na mriežku grilu. Zvyšné si môžeme pripraviť a položiť na podnos alebo tanier. Ako sa vám páči tento skvelý dezert?


 

sk-blog-melonovy-gril-DIY-img5

 


Pokiaľ chcete túto krásne vyzerajúcu maškrtu ešte vylepšiť, použite tekutú čokoládu do misky, špízy v nej môžete namáčať.


Vyskúšajte to!