Lampáše s vianočnou dekoráciou

 

 

Lampáše s vianočnou dekoráciou

 

Drevené či kovové, malé či veľké, v skupine či jednotlivo, lampáše sú vždy peknou dekoráciou a hodia sa na viaceré príležitosti. A predovšetkým na Vianoce sú nevyhnutnosťou. Už aj samotný lampáš s horiacou sviečkou má svoje neodmyslitelné čaro, ak ho však ešte vyzdobíme, môžeme si vytvoriť krásnu vianočnú atmosféru.

 

Na to som si obstarala pár milých doplnkov so svetielkami a výsledok môžete vidieť sami.

Čo budeme potrebovať:

  • lampáš
  • svetelnú reťaz
  • umelé kvety
  • vianočné ozdoby (stromčeky, zvieratká, vianočné gule,...)
  • vankúšovú výplň alebo vatu
  • kliešte, nožnice, lepiacu pištoľ
Výroba vianočného lampáša

A takto som vyrobila lampáš s vianočnou dekoráciou

Rozhodla som sa pre lampáš v zlatej, čiernej a bobuľovej farbe, ktorý sa hodí k vianočnej téme „Merry Berry Christmas“.

Pri zdobení môjho lampáša som postupovala zhora nadol, začínajúc s umelými kvetmi. Pomocou lepiacej pištole som na strechu lampáša pripevnila kvety a jednotlivé zlaté lístky. Ak ich necháte trochu presahovať, akoby rástli cez okraj, bude to pôsobiť veľmi pekne.  Ak chcete, môžete pridať aj zopár vianočných gulí alebo malých vetvičiek, a vonkajšok lampáša je hotový.

Lampáš s vianočnou výzdobou
Lampáš s vianočnou výzdobou

Vo vnútri lampáša som sa snažila vytvoriť malú zimnú krajinku. Napomáhajú tomu malé dekoračné stromčeky a figúrka jeleňa v kombinácii s vankúšovou výplňou. Všetko som pripevnila lepiacou pištoľou, aby aj pri manipulovaní s lampášom zostalo všetko na svojom mieste.

Vianočný lampáš DIY

 

Ďalej je potrebné dať do lampáša správne svetlo. Svetelná reťaz na baterky je na to tá pravá. Aby sa mohli batérie kedykoľvek vymeniť, vypínač som pripevnila samolepiacim suchým zipsom na vnútornú stranu lampáša.

Vianočný lampáš DIY
Vianočný lampáš DIY

Nakoniec je ešte potrebné umiestniť svetielka do správnej polohy a lampáš s vianočnou dekoráciou je hotový. Je to krásna dekorácia pred vchodové dvere, ktorá upúta na prvý pohľad. Čo poviete?

Lampáš s vianočnou dekoráciou
Lampáše s vianočnou dekoráciou

Vyskúšajte to!