sk-blog-konferencny-stolik-z-taburetov-DIY-img

 


Konferenčný stolík z taburetov DIY


To, že je tento lacný taburet veľmi všestranný si ukážeme nielen dnes, ale aj nabudúce, pretože už mám s ním ďalšie plány. Dnes mám pre vás pripravený naozaj skvelý návod na výrobu krásného konferenčného stolíka v škandinávskom štýle.


Pre výrobu sady konferenčých stolíkov som použila nasledujúce produkty a pomôcky:


✓3 drevené taburety Ludwig (môžete zakúpiť alebo objednať v predajniach Möbelix)

✓farby v spreji v požadovaných odtieňoch

✓pílu (ja som použila priamočiaru pílu)

✓maskovaciu pásku


 

sk-blog-konferencny-stolik-z-taburetov-DIY-img1

 

Postup pri výrobe sady konferenčných stolíkov:


Keďže stoličku je väčšinou možné zakúpiť v rozobranom stave, ušetrí sa tak jeden krok a môže sa hneď začať s prefarbením sedadla. Ja som použila tri rozprašovacie spreje ružovej, mätovej a svetlosivej farby. Ak chcete predísť zafarbeniu iných častí alebo chcete urobiť na taburete vzor, použite predtým na požadovanú oblasť maskovaciu pásku.


 

sk-blog-konferencny-stolik-z-taburetov-DIY-img2

 


Kým nám farba sedadiel schne, môžeme zatiaľ pokračovať v práci s nohami stoličky. Ja som sa rozhodla, že každá stolička / stolík bude mať rozdielnu výšku. Vyzerá to zaujímavejšie a tiež to môže do budúcna ušetriť miesto.


 

sk-blog-konferencny-stolik-z-taburetov-DIY-img3

 


Tak som nožičky jednej stoličky skrátila o 5 cm a druhej o 10 cm. Nožičky z tretej stoličky som nechala nedotknuté. Na skrátenie nožičiek je najlepšie použiť kotúčovú pílu, ale ak nie je k dispozícii, môžeme použiť aj priamočiaru pílu (vyčnievajúce kusy potom odstránime pomocou brúsneho papiera). Keď sú všetky nohy upravené v požadovaných dĺžkach a farba na sedadlách je tiež dobre zaschnutá, môžeme tieto časti konečne zmontovať dohromady.


 

sk-blog-konferencny-stolik-z-taburetov-DIY-img4

 

Tak, ako sa vám páči tento nápad?


Vyskúšajte to!


 

sk-blog-konferencny-stolik-z-taburetov-DIY-img5 Mia Mia Mia