sk-blog-kniha-ako-zahrada-DIY-img

 


Kniha ako záhrada DIY


Dnes vám ukážem, ako si môžeme čerstvú zeleň preniesť do našich príbytkov bez použitia klasických kvetináčov alebo váz.


Viem, každej knihy je škoda, ale čo s takými, čo nám ležia v pivnici alebo na povale v starých zaprášených krabiciach? Je nám ľúto ich vyhodiť, ale sú príliž staré alebo nezaujímavé na čítanie? Znie vám to povedome? :-) Môžeme ich predsa len nejakým spôsobom využiť.

Práve zo starých kníh si dnes vyrobíme originálne záhradky pre rastliny. Nielen, že to vyzerá veľmi nápadne a zaujímavo, ale dá sa povedať, že to prinesie starým knihám život!


Čo budeme potrebovať:


✓staré knihy (čím hrubšie, tým lepšie)

✓nôž a nožnice

✓pravítko

✓fóliu

✓lepidlo

✓mach

✓rastliny (kaktusy, plastové...)

✓dekoračné kamene alebo piesok

✓zeminu


 

sk-blog-kniha-ako-zahrada-DIY-img1

 

Ako to vyrobiť:


Najprv si musíme zlepiť stránky kníh. Prvé stránky knihy prilepíme k tvrdému obalu. Na ostatné stránky nanesieme lepidlo cez vonkajšie okraje. Stránky sa tak zlepia a budú zafixované. Ja som použila lepidlo v spreji, ale môže sa použiť aj iný druh lepidla. Necháme zaschnúť.


sk-blog-kniha-ako-zahrada-DIY-img2

 


Potom si nakreslíme obdĺžnik na otvorených stránkach knihy a vyrežeme nožom otvor cca 3-5 cm hlboko. Pre rovný rez si môžeme dopomôcť pravítkom, najlepšie kovovým.


 

sk-blog-kniha-ako-zahrada-DIY-img3

 


Otvor vystelieme fóliou, nech nám kniha nenasiakne vodou, pretože rastliny budeme musieť občas polievať. Vybrala som si také, ktoré veľa vody nepotrebujú. Otvor vyplníme zeminou, nasadíme mach a rastliny, a doplníme dekoračními kamienkami alebo pieskom.


Naša interiérová záhradka je hotová!


 

sk-blog-kniha-ako-zahrada-DIY-img4

 


Vyskúšajte to!


 

sk-blog-kniha-ako-zahrada-DIY-img5 Mia Mia Mia