Široký výber svietidiel od Möbelix

 

 

Ideálny čas na kúpu svietidla? Práve teraz!

 

Pri sledovaní televízie, pri čítaní, v jedálni, spálni alebo kúpeľni – správne osvetlenie prináša nielen svetlo do tmy, ale ovplyvňuje aj našu náladu a podporuje našu psychickú pohodu. Svietidlá predstavujú širokú tému, ktorej je pri zariaďovaní domácnosti dobré venovať náležitú pozornosť.

 

Vo všeobecnosti sa svietidlá rozdeľujú na interiérové a exteriérové. Nasleduje delenie podľa umiestnenia a typu. Môžu byť nábytkové, dekoračné, stojace či stropné, a v neposlednom rade aj vianočné. V našom blogu sme vám už priniesli informácie o tom, ako si správne svietidlá do interiéru vybrať. Zistiť ste mohli aj to, aké lustre sa hodia do rôznych štýlov interiéru.

Naše každodenné svetlo

Vedeli ste, že svetlo je jedným z mnohých faktorov, ktoré pôsobia na zdravie? Veru tak, svetlo potrebujeme k životu a stalo sa neodmysliteľnou súčasťou našich domovov. To je aj hlavná funkcia, ktorú má svietidlo plniť. Myslite na to pri výbere svojho nového lustra, aby sa nestalo, že dizajn predbehne funkciu.

Svietidlo ako luxusný prvok

Viete, ktoré svietidlo bude vždy pôsobiť luxusne bez ohľadu na štýl? Predsa luster s imitáciou číreho skleneného krištáľu. Ak hľadáte takýto luster, určite sa potešíte tomu, že pre vás máme v ponuke závesnú lampu Isabella. Pozor, ponuka je časovo obmedzená.

Závesná lampa Isabella
LED stropná lampa Hongkong

 

Ak to nie je nič pre vás a radíte sa k ľuďom, ktorí vo svojich domácnostiach preferujú kov a minimalistické prevedenie svietidiel, rozhodne sa pozrite na LED stropnú lampu s názvom Hongkong. Svojím vzhľadom upúta a ozvláštni každý priestor. Rovnako ako predošlé svietidlo, aj toto máme v parádnej akcii, ktorú by bola škoda nevyužiť. 

Obľúbená LED technológia

LED osvetlenie je v mnohých prípadoch najdrahším, na druhej strane však najúspornejším variantom. Mnohých môže presvedčiť aj fakt, že pri recyklácii sa z LED žiarovky dokáže opätovne využiť až približne 96%. LED svietidlá patria medzi najobľúbenejšie aj u našich zákazníkov. Preto ak hľadáte takýto typ svietidla, ste na správnej adrese. Vyberte si z našej širokej ponuky svietidiel.

LED stropná lampa Betty
Svetelná reťaz Schnurli

Vianoce si žiadajú vlastné osvetlenie

Jedným z najvýraznejších prvkov vianočnej výzdoby je po stromčeku rozhodne aj osvetlenie. Vianočné osvetlenie je charakteristické tým, že má mäkké teplé svetlo, ktoré zútulní každú miestnosť. Efektne vyzerá napríklad aj svetelná reťaz, ktorú vôbec nemusíte po Vianociach odložiť, práve naopak. Výborne doplní hlavné osvetlenie a plní funkciu drobného doplnku.

Aké svetlo pri čítaní

Pamätáte si, keď vás rodičia hrešili, aby ste nečítali po tme, lebo si poškodíte zrak? Nuž, nie je to celkom pravda. Rovnako teda neplatí ani mýtus, že prítmie poškodzuje zrak. Skôr než slabšie svetlo spôsobuje podľa odborníkov napätie v očiach a ich únavu umelé, neprirodzené a príliš intenzívne svetlo. Radšej preto vsaďte na správne osvetlenie. Teplejšie a dožlta sfarbené odtiene svetla sa pohybujú medzi 2 700 až 3 300 Kelvinov a sú vhodné do obývačky, spálne alebo detskej izby, teda do miestností, kde relaxujete alebo čítate. Pri výbere toho správneho lustra či lampy do každej miestnosti vám ochotne poradí náš vyškolený personál.