homeoffice-s-detmi_uvodny-img_SK

 

 

Home office s deťmi

 

Momentálne často skloňovaný home office pre mnohých pracujúcich nie je žiadnou novinkou. Niektorí sa s ním ale v tomto období stretávajú prvýkrát, a nabehnúť na pracovný režim z domu pre nich môže trochu ťažšie. Zvlásť, ak im spoločnosť robia aj deti. Ako to teda zvládnuť?

Pracovný priestor

Pre produktívnu prácu z domu je určite potrebné vytvoriť si svoj pracovný priestor. Pracovať z postele alebo sedačky môže byť pohodlné tak na pár dní. No časom začne trpieť minimálne vaša chrbtica. Vo vašej domácnosti by preto nemal chýbať aspoň menší písací stôl a komfortná kancelárska stolička alebo kreslo. Aj deti tak skôr pochopia, že keď sedíte za pracovným stolom, nemajú vás vyrušovať. Písací stôl udržujte vždy uprataný, aby vás nič zbytočne nerozptyľovalo. Aby ste nenamáhali zrak, nezabudnite na stolovú lampu. Praktickým pomocníkom, ktorý zabráni, aby ste na čokoľvek zabudli, je nástenka alebo memo tabuľa. Tú si môžete jednoducho vyrobiť aj spolu s deťmi sami doma.
homeoffice_pracovna1_SK
homeoffice_pracovna2_SK
homeoffice_pracovna3_SK

Ako zabaviť deti?

Vyplniť deťom dlhý čas doma môže byť dosť náročné. Aj preto sme pre vás oprášili niekoľko starších blogov, ktoré vám pomôžu sa inšpirovať. Dlhý čas určite netreba vypĺňat len hrami na tablete a rozprávkami v televízore. Nebojte sa v sebe prebudiť kreatívneho ducha a zabaviť sa spolu s deťmi výrobou rôznych hračiek a doplnkov, či dekorácií do detskej izby.
homeoffice-s-detmi_hry_SK