Detský stolík na hranie

 


Detský stolík na hranie


Zvlášť počas daždivých a chladních dní, o ktoré na jeseň a v zime nie je núdza, by sa vaši najmenší doma určite nemali nudiť. Ak tomu chcete predísť, je potrebné pre nich vymyšľať stále niečo nové. Čo tak napríklad típí zo závesov alebo podomácky vyrobená plastelína.


Ak už máte tieto tipy vyskúšané, dnes mám pre vás jeden nový. Ukážeme si ako vyrobiť hrací stolík pre deti.


Pomôcky na výrobu stolíka so základnou stavebnicovou doskou:


✓ malý starší stolík, konferenčný alebo nočný stolík
✓ magnetická lišta
✓ sada dóz na korenie na magnetickom držiaku
✓ základná stavebnicová doska
✓ horúce tavné lepidlo (ešte ideálnejší by bol silikón)
✓ skrutkovač

 

Detský stolík na hranie

 


A takto som postupovala:


Ja som použila starší nočný stolík, ale podľa toho čo máte k dispozícii, možete použiť aj malý jedálenský stolík, prípadne odkladací stolík, ktorý už u vás nemá žiadne využitie. Chcela som vyrobiť stolík určený špeciálne na stavanie stavebnice, pretože sama som sa s ňou rada hrávala, a neporiadok, ktorý v detskej izbe zo stavebnice vždy vnikol si pamätám dodnes.

 

Detský stolík na hranie DIY

 

Stavebnicovú dosku s rozmerom cca 25x25 cm som pomocou horúceho tavného lepidla (poradila by som vám ale silikón, pretože ostane trochu elestickejší) prilepila na vrchnú časť stolíka. Niektoré stavebnice som uložila do zásuvky. Pre uloženie špeciálnych kúskov stavebnice som na zásuvku pripevnila magnetickú lištu s jednotlivými dózami.

 

Detský stolík na hranie DIY

 

Svoje miesto na stolíku si nájdu aj malé modely áut (angličáky). Na tento účel som namontovala ďalšiu magnetickú lištu. Takto si môže každý urobiť svoj vlastný herný stôl, prispôsobený svojim potrebám.

 

Detský stolík na hranie

 

Najlepšie na tom je, že vaše deti vám pri výrobe stolíka môžu pomáhať. Veď kto by mal vedieť lepšie čo by na ňom malo byť než ony?


Vyskúšajte to!