Čo si myslia Slováci a Česi o pastelovom trende v bývaní?

 

 

Čo si myslia Slováci a Česi o pastelovom trende v bývaní?

 

 

V posledných dvoch článkoch sme vám priblížili trend v bývaní na rok 2020. Je ním použitie pastelových farieb v domácnosti. Ukázali sme vám, ako jednoducho a hravo sa dajú pastelové odtiene zakomponovať do bývania. Napriek tomu sme si vedomí toho, že tento trend nemusí byť pochuti každému. Aj preto sme sa rozhodli urobiť prieskum medzi Slovákmi a Čechmi. Výsledky boli s malou odchýlkou takmer totožné.

Slováci aj Česi milujú farby

Ak sa pozrieme na aspoň čiastočne rekonštruované príbytky Slovákov a Čechov, môžeme konštatovať, že majú radi najmä jednoduchosť a farbám sa vyhýbajú. Aj preto nás prekvapili a zároveň potešili výsledky prieskumu. Naše národy sa zhodli, že majú radi farebný čalúnený nábytok. O meniacom sa vkuse našich národov svedčí i čoraz väčší dopyt po farebných sedacích súpravách a posteliach.

Nábytok v pastelových farbách

Hlavou rodiny je žena

Raz darmo, u Slovákov i u Čechov má hlavné slovo vo výbere farieb žena. Zhoduje sa na tom takmer 90% opýtaných. Milé dámy, dúfame, že aj vďaka tomu budete čoraz viac preferovať širokú škálu farieb. Nezabúdajte na to, že trendom v bývaní na tento rok sú pastelové farby. Tie viete zakomponovať tak, aby pôsobili nenútene, hravo a dizajnovo. Viac o tom sa dočítate v predchádzajúcich dvoch článkoch z kategórie Möbelix radí.

Výber pastelových farieb

Zbohom nuda, vitajte pastelové farby v kuchyni!

Pastelové farby vo svojej kuchyni si vie predstaviť až 67% opýtaných. Mnohí by privítali jemné pastelové oživenie v podobe farieb na stene, či v doplnkoch. Sú aj takí, ktorí sa neboja úplne podľahnúť trendom a zvolili by rôznofarebné pastelové stoličky, zástenu alebo pokojne aj kuchynské dvierka. Vďaka možnostiam, ktoré sú dnes k dispozícii, si zákazník vie vybrať zo širokej ponuky spotrebičov v rôznych farbách. Farebná chladnička, mikrovlnka, či hriankovač? Žiaden problém! Odporúčame, aby ste v tomto prípade siahli po jednotnom tóne. Vyberte si vašu obľúbenú pastelovú farbu a kúpte si spotrebiče práve v nej. Uvidíte, ako jednoducho sa zmení celkový dizajn vašej kuchyne.

Pastelové farby v kuchyni

Pastelové farby nie sú len pre ženy

Mnohí majú mylnú predstavu, že pastelové farby sa hodia iba do ženského príbytku. Nie je to pravda. Pastelové farby sa páčia aj mužom. V ankete, v ktorej sme sa spýtali zákazníkov, či majú radšej teplejšie alebo chladnejšie pastelové odtiene, bola odpoveď pomerne jednoznačná. Slováci aj Česi preferujú teplejšie odtiene! Nemusí to ale hneď znamenať, že všetko bude v ružovej. Medzi teplejšie odtiene patria pastelové odtiene žltej, oranžovej či dokonca zelenej.

Kolekcia Terrazzo Reloaded

Najnovšia kolekcia, ktorú môžete nájsť v predajniach alebo v našom e-shope má názov Terrazzo Reloaded. Vychádza z útulnosti a hravosti, ktorú dokážu priniesť pastelové farby do domácnosti. Nábytok a  doplnky v bielej, pastelovej ružovej, či bledomodrej farbe neupútajú len zrak, ale zároveň vytvárajú aj hravú a priateľskú atmosféru. To, že váš domov bude vďaka tomu absolútne trendy snáď spomínať ani nemusíme.

Spálňa v štýle Terrazzo