ako zladit interier - uvodny img SK

 

 

Ako zladiť vianočné doplnky s interiérom

 

Vianoce sú obdobím, kedy môžeme naše domovy vyzdobiť v maximálnej možnej miere, popustiť uzdu fantázii a vyčarovať si tak neopakovateľnú atmosféru. Len si predstavte, že zatiaľ čo za oknom zúri zima, vy sedíte doma s hrnčekom horúceho čaju a užívate si pohľad na domácnosť zaplavenú vianočnými dekoráciami.

 

Obdobie Vianoc sa dá poňať naozaj štýlovo. Stačí, ak sa tento rok budete držať trendu Merry Berry Christmas, ktorý vás dostane svojím útulným a elegantným vzhľadom. Nezaostáva ani vianočná výzdoba v štýle škandinávskeho a pohodového Hygge alebo Joyful Christmas, ktorá sa vyznačuje studenými odtieňmi pripomínajúcimi zimu a sneh.

 

Napriek tomu, že farebné trendy sú pre tohtoročné Vianoce jasne dané, neznamená to, že musia zapasovať a ulahodiť každému. Základom je, aby ste sa u vás doma cítili pohodlne. Ak si kladiete otázku, ako zladiť interiér s vianočnými doplnkami, máme pre vás riešenie! Stačí, ak dodržíte 6 základných krokov, ktoré sa budú hodiť do každého interiéru bez ohľadu na jeho farebnosť, či štýl.

Menej je viac

Platí to aj v prípade Vianoc, ktoré si v očiach mnohých priam žiadajú veľkolepú výzdobu. To ale môže byť krok vedľa, nakoľko by sa jednotlivé dekorácie navzájom prebíjali. Vsaďte na maximálne 2 výrazné dekorácie a tie nechajte vyniknúť, pričom jednou z nich je už sám o sebe vyzdobený vianočný stromček.

Ľudový vianočný stromček

V prípade, že sa vám zunovali typické farebné variácie ako je červená a zlatá, či modrá a strieborná, zvážte výzdobu v drevenom štýle. Minimum vianočných gulí v bielej farbe a viac drevených prvkov sú stále neopozeranou alternatívou, ktorá navyše dokonalo zapasuje do každého interiéru.

ako zladit interier - navliecky SK

Vianoce v návliečkach

Nezáleží na tom, akej farby je vaša sedacia súprava alebo steny. Dokonalé prepojenie interiéru s vianočnou výzdobou urobíte pomocou návliečok na vankúšoch, ktoré by štýlom a farbou mali korešpondovať s vianočným stromčekom. Keďže počas dlhých zimných dní trávime najviac času v obývačke, môžeme k vankúšom zladiť aj teplú prikrývku v rovnakom farebnom odtieni. Nielen, že zahreje, ale bude plniť aj účel efektného doplnku.

Teplo sviečok

Zoceliť priestor tak, aby pôsobil harmonicky, sa dá aj pomocou sviečok. Tie vytvárajú teplo domova a zároveň príjemnú atmosféru. Sviečky nemusia byť len klasické oválne, ale môžu mať aj rôzne tvary. Skúste dať vedľa seba 4 rôzne vysoké sviečky, pričom ponechajte kombináciu v pomere 2 biele sviečky : 1 zlatá/strieborná : 1 farba z vianočného stromčeka. Sviečky umiestnite aj do ozdobných lampášov či sklenených váz. Práve tie môžu tvoriť druhý najvýraznejší doplnok.

Prestieranie

Hojnosť počas vianočného obdobia sa spája nielen s výzdobou, ale aj s chutnými jedlami. Počas sviatkov sa stretávajú rodiny, kamaráti, známy a usadiť ich za krásne upravený jedálenský stôl je trefou do čierneho. Ako ale pripraviť jedálenský stôl tak, aby ladil so zvyškom interiéru, dekoráciami a zároveň nepôsobil preplnený? Je to veľmi jednoduché.

 

Umiestnite do stredu živú ikebanu, ktorú si viete pohodlne vyrobiť aj sami doma. Tú v umelej podobe nájdete napríklad aj na našich predajniach. Zopakuje sa tak najvýraznejší prvok ihličnatého vianočného stromčeka. Výzdobu zakončite ozdobnými farebnými servítkami, prestieraním a pekným jedálenským servisom. Ak sa chcete cítiť naozaj výnimočne, vymeňte tradičný jedálenský servis za sviatočný. Vianoce sú ideálnym obdobím, kedy si môžete svoj jedálenský servis rozšíriť o nový.

 

ako zladit interier - prestieranie SK

Sklo a vianočné gule

Môže sa vám zdať, že sme sa v tomto článku zamerali iba na obývaciu izbu a kuchyňu, respektíve jedáleň. Je to najmä preto, že ide o miestnosti, v ktorých sa zdržujeme počas vianočného času najviac. Zbytok priestoru vo vašom príbytku môžete prepojiť aj tým, že do veľkých sklených váz či nádob vložíte vianočné gule v rovnakej farbe ako tie na vianočnom stromčeku.

Malý tip na záver

Dlhé biele saténové závesy pri oknách budú pôsobiť nežným dojmom a opticky presvetlia celú miestnosť. Zopnite ich v strede stuhou, ktorá bude farebne korešpondovať s vianočnou výzdobou. Ide o maličkosť, ktorá dotiahne váš interiér počas Vianoc do dokonalosti.

ako zladit interier - spalna SK

Veľký tip na záver

Pokiaľ vám v maximálnej miere záleží na tom, ako bude vyzerať váš interiér (nielen) počas Vianoc a chcete výraznú zmenu, zoznámte sa s našou kolekciou Merry Berry Christmas.


V nádherných bobuľových odtieňoch, ktoré sú TOP farbou nadchádzajúceho obdobia, máme pre vás k dispozícii množstvo doplnkov vhodných do jedálne, spálne až po obývaciu izbu. Vytvorili sme pre vás aj ideálnu kombináciu nábytku, ktorá podčiarkne eleganciu a luxus tejto farby.


Verte nám, že vďaka Merry Berry Christmas zažiarite ako nikdy predtým!