sk-blog-ako-vyrobit-stromcek-img

 

 

Ako si vlastnoručne vyrobiť vianočný stromček

 

 

Vianoce nie sú len o príchode Ježiška alebo Deda Mráza, ale aj o vianočnom stromčeku. Aký veľký by mal byť stromček tento rok? Kam ho dať? Bude to jedlička alebo smrek? Bude farebne ozdobený alebo holý? Kto by hľadal alternatívu ku klasickému stromčeku, v blogu O bývaní nájde hneď dve.

Stromček na stenu, ktorý je vhodný pre majiteľov psov alebo mačiek sme si už predstavili. V tomto blogu sa naučíme urobiť malý stromček z venca a konárikov, ktorý možno umiestniť na komodu alebo stolík.

Čo budeme potrebovať:

  • veniec (ten si tiež môžete urobiť sami)
  • 6-8 palíc (napr. bambusových) dlhých približne 80 cm
  • lepiacu pištoľ
  • drôt
  • vŕbové alebo jedľové konáre, brečtan, mach
  • vianočné ozdoby
sk-blog-ako-vyrobit-stromcek-img-teaser

A takto som vyrobila vianočný stromček:

Začala som vencom, ktorý tvorí základ vianočného stromčeka. Ja som si to uľahčila a veniec som si kúpila. Veniec si však môžete aj vyrobiť. Potom som do venca v pravidelných intervaloch pozapichovala palice a na vrchu som ich zviazala.

sk-blog-ako-vyrobit-stromcek-img-teaser2
sk-blog-ako-vyrobit-stromcek-img1-teaser2

Veniec a palice tvoria kostru vianočného stromčeka. A aby bol stromček stabilnejší, palice som k vencu pripevnila pomocou lepiacej pištole. V ďalšom kroku sa musíte rozhodnúť podľa toho, čo máte k dispozícii, prípadne podľa toho, v akej farbe stromček chcete mať. Ak chcete stromček hnedý, použite vŕbové konáriky alebo vinič. Pre zelený stromček použite konáre z jedličky, brečtan alebo mach. Ja som zvolila prvý variant.

sk-blog-ako-vyrobit-stromcek-img-teaser4
sk-blog-ako-vyrobit-stromcek-img1-teaser4

Na pripevnenie konárikov som použila tenký drôt, ktorý som pripevnila o kostru stromčeka. Konáriky pripevňujte podľa toho, aký hustý chcete svoj stromček mať. Keď je toto hotové, nastáva čas zdobenia. Tu sa kreativite nijako medze nekladú.

 

Môj tip: Aby bol stromček pútavejší, na výzdobu použite aj svetelnú reťaz. Veď aké by to boli Vianoce bez rozprávkových svetielok?!

sk-blog-ako-vyrobit-stromcek-img1

Vyskúšajte to!