7 kreatívnych nápadov ako zabaliť vianočné darčeky

 

 

7 kreatívnych nápadov ako zabaliť vianočné darčeky

 

Patríte k tým šťastlivcom, ktorí už majú všetky darčeky vyriešené alebo si to nechávate na poslednú chvíľu? Nezáleží na tom, do ktorej skupiny ľudí patríte, jedno máme všetci spoločné. Každý z nás chce svojím darčekom vyčariť úsmev na tvári toho druhého.

 

Moment prekvapenia sa začína už pri prvom kontakte s darčekom. Vianoce sú obdobím, kedy môžeme popustiť uzdu fantázii a to platí aj v prípade balenia. Zabudnite na tradičný baliaci papier a stavte nielen na modernejšie a lacnejšie, ale najmä ekologickejšie balenie vianočných darčekov. To, čo budete potrebovať, sú najmä šikovné ruky a čas. Ak vás zaujíma kreatívne balenie darčekov, rozhodne čítajte ďalej. Naše tipy vychádzajú najmä z toho, aby sme zrecyklovali materiál, ktorý už máme doma.

1. Papier na pečenie

Hnedý papier na pečenie má doma určite každý. Okrem toho, že sa na ňom dajú pripraviť chutné koláče či iné vianočné recepty, môže slúžiť aj na ukrytie „tajomstva“. Darček zabalený v papieri na pečenie, ktorý je navyše previazaný bielym špagátom, pôsobí veľmi efektne. Na ozdobenie stačí na darček prilepiť malú vetvičku. Nepripomína vám to hygge štýl?

ekologické balenie vianočných darčekov


2. Starý štrikovaný sveter

Len sa pekne pohrabte v šatníku a určite nájdete niekoľko kúskov zimných štrikovaných svetrov, ktoré už dávno nenosíte a len vám zbytočne zaberajú miesto. Čo s nimi? Zrejme už tušíte, že aj z nich sa dá vyrobiť originálne balenie na vianočný darček. Odstrihnite rukávy v požadovanej dĺžke podľa toho, čo do nich chcete zabaliť. Spodnú stranu zošite, aby vám darček z rukáva nevypadol. Hornú časť nechajte otvorenú a iba ju stiahnite stužkou. To je ale rozkošné!

3. Krabice od čaju aj od topánok

Podľa veľkosti darčeka zvoľte krabicu. Či už bude od čaju alebo od topánok, postup je rovnaký. Buď ju nafarbite farbou alebo zabaľte do papiera, ktorý môžete pokresliť či popísať. Darček vložte do krabice, zatvorte a na vrch nalepte ozdobnú hviezdu, previažte ho stuhou alebo naneste lepidlo a na to ešte kým nezaschne rozprášte trblietky. Darček v takejto ozdobnej krabičke pôsobí hneď o level lepšie, čo poviete?

darček zabalený v krabici
kreatívne balenie darčekov

4. Desiatové vrecúško

Balíte deťom do školy desiatu do papierového vrecúška? Potom si vôbec nemusíte zaobstarať drahý ozdobný papier. Vďaka desiatovému vrecku bude kreatívne balenie darčekov hračka. Jednoducho doň vložte malý darček, zvrchu ho prehnite a prelepte, zaspinkujte alebo prichyťte obyčajným štipcom na bielizeň. K tomu môžete pridať aj vlastnoručne vyrobenú menovku napríklad z farebného papiera. Efektne vyzerá aj prilepená škorica či sušený pomaranč.


5. V hlavnej úlohe fotografia

Použite obyčajný kancelársky papier alebo papier na pečenie a do neho zabaľte váš vianočný darček. Na prednú stranu nalepte vytlačenú fotografiu osoby, ktorej je darček venovaný, poprípade vašu spoločnú. Bude tak vedieť, od koho darček je a rozhodne to bude veľmi originálne. Na fotografiu môžete tiež dokresliť bubliny a dopísať do nich rôzny milý alebo vtipný text. Napríklad, ak darujete niekomu stieracu mapu sveta, napíšte tam „...aby si sa nestratil“ alebo naopak, „Kam to bude najbližšie?“

6. Vreckovky od babky

Starší ľudia nepoznali papierové vreckovky tak, ako ich poznáme my dnes. Používali látkové, ktoré boli častokrát rôzne zdobené. Tie im teraz ležia vyžehlené na kope v skrini. Požičajte si niekoľko takýchto vreckoviek. Zabaľte do nich menšie darčeky a navrchu ich stiahnite obyčajnou gumičkou. Pridať môžete drobné vianočné ozdoby ako sú gule, či hviezdičky. Jednou z možných variant je tiež jednoducho vreckovku na vrchu zauzliť. Takto zabalený darček nepotrebuje žiadnu ďalšiu výzdobu. Toto isté môžete urobiť aj so šatkami či inou látkou, ktorú doma máte.

7. Kreatívne balenie darčekov od Macka

Nakreslite si na výkres medveďa s telom. Vyzerať by mal ako „ten plyšový z 80. rokov“, ktorý mal roztvorené rúčky. Medveďa následne vystrihnite, dokreslíte mu oči, nos a úsmev. Následne mu pod krk vložte drobný zabalený darček a ruky medveďa prilepte o tento darček. Bude to tak pôsobiť, akoby macko darček držal. Takto kreatívne zabalený vianočný darček ocení každý, pretože zaručene dokáže vyčariť úsmev na tvári.

nápady na balenie darčekov