Tipy na darčeky ku Dňu matiek

 

 

6 tipov na darčeky ku Dňu matiek

 

 

Už o pár dní tu je deň, ktorý vzdáva hold každej mame na svete. Ako by ste vy opísali svoju mamu? Možno by sa tento opis pri viacerých zhodoval a nakoniec by z toho vzišlo to isté. Mamy sú superhrdinky, ktoré stoja vždy pri nás. Nezáleží na tom, či sme boli deťmi, pobláznenými tínedžermi alebo sa mama stala našou najlepšou parťáčkou až v dospelosti. Dôležité je, že mama tu bola vždy pre nás. Nezabudnite jej vyjadriť lásku a poďakovať za jej starostlivosť práve počas Dňa matiek. Zaslúži si to.

Voňavý darček ku Dňu matiek

Kvety sú azda najuniverzálnejším darčekom pre každú ženu. Dokážu sa nimi vyjadriť tie najrozličnejšie pocity od ospravedlnenia až po vyjadrenie lásky. Kytica čerstvých voňavých kvetov poteší každú mamu. Pozor ale na to, aké kvety zvolíte. Nie všetky sa hodia na každú príležitosť.

 

Zabudnite na ruže. Sú vhodnejšie skôr od muža pre partnerku. Vyjadrujú vášeň, túžbu a veľkú lásku. Tulipán predstavuje kvet, ktorý vystihuje vernosť a nežnosť.

 

V prípade kytice pre mamu zvoľte mix pestrofarebných kvetov alebo stavte na ľaliu. Tento elegantný kvet vyjadruje úprimnú lásku, nevinnosť a čistotu citov.

Kvety, najuniverzálnejší darček ku Dňu matiek

Porozprávajte sa pri dobrej káve

Zaspomínajte si s mamou na to, aké ste boli dieťa. Nechajte ju, nech vám porozpráva ona o svojej mladosti. Vypočujte si, čo má na pláne variť, čo už posadila a ako sa má.

 

Venujte vašej mame nové hrnčeky, ktoré jej pripomenú, že ich má od svojho dieťaťa práve ku Dňu matiek. Vždy si do nich môžete urobiť teplý čaj, dobrú kávu alebo napríklad aj horúce kakao. Množstvo zaujímavých hrnčekov nájdete aj u nás na webe v kategórii Varenie a stolovanie.

 

Nezabudnite k tomu pribaliť aj bonboniéru. Sladké iba umocní príjemne strávený čas pri kávičke.

Tipy na darčeky ku Dňu matiek

Spoločný čas, ktorého výsledkom je chutné jedlo

Mamy sú veľmi skromné stvorenia. Dávajú veľa a naspäť nechcú nič. Venujte jej čas. Je to to najmenej a zároveň najviac, čo môžete niekomu dať. Navarte si napríklad spolu výborný nedeľný obed.

 

Nemusí ísť pri tom ani o recepty ako z michelinskej reštaurácie. Úplne postačí typický nedeľný vývar a klasické pečené kura s ryžou a kompótom. K tomu si upečte hrnčekový koláč alebo bublaninu, a je vybavené.

 

Pri tejto príležitosti môžete mamine podarovať aj užitočný darček ako napríklad novú kuchársku zásteru alebo novú sadu tanierov. Videli ste už našu kolekciu Violet Dreams? Jemné pastelové tóny s kvetmi sú ako stvorené pre každú mamu.

Špeciálne stolovanie k príležitosti oslavy Dňa matiek
Tipy na darčeky ku Dňu matiek - Violet Dreams

A ide sa na výlet!

Povedzte mame, aby sa pohodlne obliekla, nachystala a vyrazte si spolu na výlet do prírody. Každej mame padne vhod ak je vytrhnutá zo svojho stereotypu a uvidí niečo nové.

 

Aké miesto zvolíte, je už na vás. Možno stačí príjemná prechádzka v parku, túra v horách alebo návšteva nejakého slovenského hradu, či zámku.

Predpoveď počasia vyzerá na Deň matiek veľmi sľubne!

Deň matiek strávený v prírode

Originálny darček ku Dňu matiek

Či už to bude prechádzka alebo túra, spoločné varenie alebo dáte mamine krásnu kyticu, nezabudnite sa pri tom odfotiť. Budete tak mať pamiatku nielen na tohtoročný sviatok, ale najmä na spoločne strávený čas. Venujte mamine veľký rámik na fotografie. Určite bude rada, ak bude mať svoje spomienky aj takto na očiach.

 

O niečo modernejšou voľbou je digitálny fotorámik. Jednoducho nahráte na pamäťovú kartu alebo USB kľúč fotografie, a následne to dáte do digitálneho fotorámiku. Ten začne postupne prehrávať všetky fotografie.

 

Okrem aktuálnych fotografií tam pridajte aj niekoľko archívnych. Pekné spomienky by predsa mali byť navždy uschované.

Fotorámik, ideálny darček ku Dňu matiek
Šperkovnica, darček ku Dňu matiek, ktorý poteší

Mama je v prvom rade ženou

Nezáleží, či má vaša mamina 40, 50, 60 alebo viac rokov. Každá mama je v prvom rade ženou, ktorá si potrpí na výzor.

 

Šperk patrí k najčastejším, ale zároveň aj najosobnejším darčekom. Vyberte jej taký, ktorý jej vyčarí úsmev na tvári.

 

Pridajte k tomu krásnu šperkovnicu, v ktorej si môže uchovať svoje poklady. Uvidíte, že za ten mamin úsmev a prekvapenie to bude stáť.