6 tipov ako zväčšiť predsieň

 

 

6 tipov ako zväčšiť predsieň

 

 

Ľudia si dávajú záležať na dokonalej kuchyni, obývačke, kúpeľni, či spálni. Venujú hodiny, dni či dokonca mesiace tomu, aby boli tieto miestnosti naplánované do posledného detailu. Pri tom však zabúdajú na časť, ktorá je úvodom do každej domácnosti. Predsieň!

 

Predsieň patrí častokrát k najmenej atraktívnym častiam domu. Ľudia ju neberú ako plnohodnotnú časť domova, ale skôr ako skladisko pre topánky, bundy, kabáty, či kľúče.

 

Práve predsieň je miestnosťou, ktorú uvidíte ako prvú po náročnom dni. Rovnako to platí aj v prípade návštev. Vytvára prvý dojem nielen o celej domácnosti, ale aj o ľuďoch, ktorí v nej bývajú. Veď si len porovnajte, aký dojem na vás urobí tmavšia miestnosť s rozhádzanými bundami a topánkami a naopak taká, ktorá je pekne zariadená a voňavá? Nakoľko je predsieň jedna z najmenších miestností v byte alebo v dome, ukážeme vám niekoľko trikov, ako z nej vyťažiť maximum.

Akú farbu zvoliť do predsiene

O farbách sme vám písali už mnohokrát. Aj napriek tomu vieme, že opakovanie je matkou múdrosti a preto pripomíname, že do malej miestnosti treba voliť bledé farby. Tie priestor opticky rozšíria a presvetlia. Biela alebo iný studený farebný odtieň sú tou správnou voľbou. Studené odtiene spôsobia, že stena opticky ustúpi do úzadia. Krok vedľa neurobíte ani v prípade, že sa rozhodnete jednu stenu natrieť pastelovou farbou. Vedeli ste, že práve pastelové odtiene patria k najväčším trendom v bývaní na rok 2020? Ako parádny tip vám odporúčame natrieť časť steny tabuľovou farbou. Je to nielen veľmi moderné, ale aj účelné. Na stenu si môžete kriedou písať milé odkazy či nákupný zoznam. Takýto doplnok vdýchne rodinnú atmosféru a útulný dojem už vopred z celého bytu či domu.

Tabuľa na pripomienky do vašej predsiene

 

Akú podlahu zvoliť do predsiene

Aj vy si kladiete otázku, akú podlahu zvoliť do predsiene? Nuž, odpoveď je veľmi jednoduchá. Hlavne kvalitnú! Ladiť by vám mala so zvyškom domu. Farebne by však mala byť tmavšia ako steny, aby dokázala odrážať svetlo. Samozrejmosťou sú ale aj koberčeky a rohože na uloženie mokrých topánok. Nemusí ísť pritom iba o nudné čierne rohože, ako ich poznáme. Tento kúsok sa kľudne môže stať doplnkom. Je iba na vás, či zvolíte výrazný, ktorý bude akcentom k jemným stenám, alebo nejaký s kreatívnym nápisom.

Rohožky na topánky v predsieni

Ideálna predsieň? Tá s dostatkom úložného priestoru!

Predsieň si vyžaduje dostatok úložného miesta. Zmestiť sa tu musia kabáty všetkých členov rodiny, ale aj návštevy. K tomu topánky, papuče alebo iné predmety. Pokiaľ vám to priestor umožňuje, zvoľte vstavanú skriňu. Ak na to nie je priestor, nezúfajte. Dôležité je, aby nábytok v predsieni ladil a bol tón v tóne. V prípade malej predsiene odporúčame zvoliť lesklý nábytok, ktorý tiež pomôže odraziť svetlo. U nás v Möbelixe nájdete moderný, ale najmä funkčný nábytok do každej predsiene. Stačí si iba vybrať kombináciu, ktorá sa vám najviac páči.

Úložný priestor v predsieni

V prípade malej predsiene platí zlaté pravidlo – čím jednoduchšie, tým lepšie. K predsieňovej súprave odporúčame zvoliť aj dizajnový stojan na kabáty pre návštevu alebo úchytky na bundy. Tie nemusia byť rovnomerne zavesené, práve naopak. Môžu slúžiť ako zaujímavý doplnok na stene. Využiť môžete aj vchodové dvere a priamo na ne upevniť niekoľko vešiakov.

Ako opticky zväčšiť predsieň

Po bledej farbe na stene a jednoduchom nábytku prichádza kúzlo s optickým zväčšením. To nám zabezpečia zrkadlá. Slúžia nielen na posledný pohľad pred odchodom z domu, ale sú aj výraznou dekoráciou. Zrkadlo by malo byť veľké a malo by už na prvý pohľad upútať. Najväčším trendom sú dnes okrúhle zrkadlá v tenkom ráme. Pokiaľ má vaša chodba „koniec“, namiesto skrine dajte i na ňu zrkadlo. Tým sa vytvorí efekt nekonečna a vaša predsieň začne pripomínať obrovskú halu.

Zrkadlá pomáhajú opticky zväčšiť predsieň

Svetlo naše každodenné

Už niekoľkokrát sme vám v tomto článku spomenuli presvetlenie a svetlo. Pokiaľ nemá predsieň okno, ktoré by zabezpečilo dostatok prirodzeného denného svetla, ste odkázaný na to umelé. Lepšie ako jedno centrálne svietidlo sú v tomto prípade skôr bodové LED svietidlá s možnosťou prispôsobenia si smeru svietenia. Farba svetla by mala byť studená.

Nezabudnite na doplnky

Taburet alebo lavica, stojan na dáždniky, košík na kľúče či vreckovky, kvet... To všetko patrí k doplnkom, ktoré potrebuje každá predsieň. Nezabudnite ani na vonné tyčinky alebo sviečky. Vďaka tomu bude už od začiatku váš príbytok pôsobiť príjemným a harmonickým dojmom. A o to predsa ide, aby ste sa doma cítili dobre už od prvého kroku.

Doplnky pomôžu doladiť nielen predsieň